INFORMACJE:
  DLA DZIECI
  DLA DOROSŁYCH
 
    GALERIA
  Cała Polska Czyta
  Dzieciom

  Klub Przyjaciół
  Misia Uszatka

  Lekcje Biblioteczne

  O NAS
  ZBIORY
  PLACÓWKI
  REGULAMINY
  HISTORIA
  DKK
  Notatnik Rawski
  Zaproponuj książkę
  LINKI
  KONTAKT
 
  KATALOG ZBIORÓW   

KLUB PRZYJACIÓŁ MISIA USZATKA

STYCZEŃ W KLUBIE PRZYJACIÓŁ MISIA USZATKA

 1. KSIĄŻKI MIESIĄCA!
  W tym miesiącu do wypożyczania i czytania szczególnie polecamy wszystkie książki Joanny Papuzińskiej.
  W naszych bibliotecznych zbiorach znajdziecie książki takie jak: Asiunia, Moja mama czarodziejka, Mój tato szczęściarz, Psociniec, Śpiące wierszyki, Tuwimowo, Uśmiechnięta planeta. Swoje urodziny autorka poczytnych książek dla dzieci obchodziła 3 stycznia.
  Zachęcamy bardzo serdecznie do sięgnięcia po kilka tytułów polecanej w tym miesiącu autorki.
 2. FERIE W BIBLIOTECE
  Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do zapoznania się z naszą biblioteczną propozycją. Rawska feriada w bibliotece zaowocuje ciekawymi bajeczkami, zagadkami i specjalnym konkursem z nagrodami.
 3. STYCZNIOWE KOLOROWANKI
  Na dzieci odwiedzające bibliotekę czekają kolorowanki związane z miesiącem styczniem:
  • Dzień Babci i Dziadka
  • zimowe saneczkowanie
  • Myszka Miki na łyżwach
  • witamy Nowy Rok
  Każdy Klubowicz może wybrać sobie kolorowankę (jedną lub więcej) i w domowym zaciszu oddać się pracy twórczej.
 4. USZATKOWE PUDEŁKO
  Dziecko za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki otrzyma biblioteczny emblemat (np. sylwety jesiennych liści, śnieżynki) który będzie mogło w domu pokolorować. Taki pokolorowany emblemat z dopisanym przez rodzica imieniem i nazwiskiem dziecka (oraz nr kontaktowym tel.) trzeba wrzucić do "USZATKOWEGO PUDEŁKA". W każdy pierwszy czwartek miesiąca wylosujemy pięć emblematów i nagrodzimy naszych małych czytelników. Częstotliwość wizyt w bibliotece zwiększa szansę na wygraną.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

07.01.2021


KLUB PRZYJACIÓŁ MISIA USZATKA

W styczniu proponujemy:
- fantastyczne książki do czytania 📖
- ferie w bibliotece
- styczniowe kolorowanki 🖍🖍
- śnieżynki do uszatkowego pudełka 🌿☘️

ZAPRASZAMY! 🤗🖐


04.01.2021


Mikołaj uśmiechnięty w worku wiezie nam prezenty - konkurs plastyczny dla dzieci

Zapraszamy Was do udziału w zimowym konkursie mikołajkowym!


08.12.2020


KLUB PRZYJACIÓŁ MISIA USZATKA 👏👏👏

W grudniu proponujemy:
- fantastyczne książki do czytania 📖
- konkurs plastyczny do malowania i rysowania 🎨
- świąteczne kolorowanki 🖍🖍
- grudniowe listki do uszatkowego pudełka 🌿☘️
- choinkowa galeria świąteczna 🎄 🎄 🎄 🎄

ZAPRASZAMY! 🎅


03.12.2020


Wyprawka Czytelnicza

- Książka "Pierwsze czytanki dla..." - to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke - twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.

- Broszura dla rodziców "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki"- praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

- Karta Małego Czytelnika - pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?
- Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa - bibliotekę - i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

- Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu tak dzieci, jak i rodzice mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.

- Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własny wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!15.09.2020


MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Wspólnie z Instytutem Książki serdecznie zapraszamy dzieci z roczników 2014 - 2017 do udziału w projekcie "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK".

Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które już są czytelnikami, jak i te, które dzięki naszym wspólnym staraniom nimi zostaną.

Zachęcamy i zapraszamy!
Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu "Mała książka wielki człowiek"!

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka wielki człowiek". Oddział dla Dzieci MBP jest jedną z 5861 bibliotek w całej Polsce, w której na dzieci będzie czekać wyjątkowy prezent, czyli Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

Serdecznie zapraszamy po odbiór Wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl

Zasady udziału dziecka w Projekcie:
a) do udziału w Projekcie konieczne jest zapisanie dziecka do Biblioteki i wypożyczenie co najmniej jednej książki,
b) jednemu uczestnikowi przysługuje jedna Wyprawka, niezależnie od tego, ze zbioru ilu bibliotek korzysta,
c) w Projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki,
d) uczestnik Projektu otrzymuje naklejkę za każdorazowe odwiedzenie Biblioteki zakończone wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego,
e) po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Po otrzymaniu dyplomu czytelnik może zachować Kartę Małego Czytelnika.


Kartę biblioteczną może założyć tylko dorosły opiekun prawny dziecka i jego obecność jest konieczna do otrzymania Wyprawki.15.09.2020


KLUB PRZYJACIÓŁ MISIA USZATKA

Szanowni Czytelnicy - Mali i całkiem Duzi - w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, Klub Przyjaciół Misia Uszatka będzie miał nieco inny charakter.

W każdym miesiąca dla naszych Klubowiczów i ich Rodziców będziemy mieć kilka propozycji wspólnej zabawy wokół wybranego tematu literackiego:
- konkurs fotograficzny;
- konkurs plastyczny: zakładka uczestnika Klubu Przyjaciół Misia Uszatka;
- kolorowanki związane z zaproponowanym tematem miesiąca;
- Uszatkowe pudełko : tematyczne emblematy zachęcające dzieci do słuchania książek (np. liście do pokolorowania);
- bajki niespodzianki;
- do wypożyczenia książeczki z naszej półeczki.

W pierwszy czwartek każdego miesiąca będziemy:
- nagradzali autorów zwycięskich prac w konkursie fotograficznym;
- nagradzali autorów zwycięskich prac w konkursie plastycznym;
- w drodze losowania nagradzali dzieci odwiedzające bibliotekę i wypożyczające książki.

Aby dołączyć do Klubu Przyjaciół Misia Uszatka wystarczy odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki. Klubowicz wspólnie z rodzicami będzie mógł przyłączyć się do zabawy wybierając dowolną (jedną lub więcej) form aktywności. W każdy pierwszy czwartek miesiąca zwycięzcy konkursów otrzymają drobne upominki, a także z Uszatkowego pudełka w drodze losowania wyłonimy 5 szczęśliwców, którzy swoje upominki odbiorą w umówionym terminie.

W czytelni biblioteki (i na profilu FB) będziemy prezentować prace dzieci uczestniczących w naszej zabawie.

Szczegóły:
1. Konkurs fotograficzny.
Konkurs fotograficzny to propozycja zabawy dla całej rodziny pozwalająca na wspólne kreatywne spędzenie czasu. Zadaniem konkursowym będzie fotograficzne przedstawienie pracy wykonanej przez dziecko wspólnie z rodzicem (lub starszym rodzeństwem, czy opiekunem), która będzie nawiązywała do tematu miesiąca. Zdjęcie wraz z oświadczeniem o zgodzie na publikację (w określonym terminie) należy przesłać na adres e-mail biblioteki: mbpdzieci@wp.pl. Po zamknięciu pierwszego etapu konkursu zdjęcia umieścimy na profilu FB biblioteki. W konkursie będziemy nagradzać autorów trzech zdjęć, które otrzymają najwięcej reakcji. Na wręczenie nagród rezerwujemy każdy pierwszy czwartek miesiąca.

2. Zakładka uczestnika Klubu Przyjaciół Misia Uszatka - konkurs plastyczny.
Zadaniem dzieci wybierających tę formę zabawy będzie stworzenie zakładki do książki z bajkowym motywem. Do wykonania książkowej zakładki będzie można wybrać dowolną technikę plastyczną, ważne, aby praca była wykonana przez dziecko samodzielnie. Gotowe, piękne zakładki będzie można przynieść do biblioteki, np. odwiedzając książnicę w celu wypożyczenia książek. Wśród autorów bajkowych zakładek rozlosujemy trzy nagrody upominki. Na wręczenie nagród rezerwujemy każdy pierwszy czwartek miesiąca.

3. Kolorowanki związane z zaproponowanym tematem miesiąca.
Na dzieci odwiedzające bibliotekę będą czekały również kolorowanki związane z proponowanym w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka tematem. Z przygotowanego zestawu każde dziecko będzie mogło wybrać sobie kolorowankę, która go zainteresuje i w domowym zaciszu oddać się pracy twórczej. Kolorowanki nie będą brały udziału w konkursie, ale jeżeli dziecko będzie chciało pochwalić się swoją pracą, będzie mogło umieścić swoją pracę na specjalnej "uszatkowej wystawie".

4. Uszatkowe pudełko
Każde dziecko, wspólnie z rodzicem (lub opiekunem) odwiedzające bibliotekę będzie mogło wziąć udział w zabawie "Uszatkowe pudełko". Zabawa polega na tym, że dziecko za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki otrzyma biblioteczny emblemat (np. sylwety jesiennych liści, śnieżynki) który będzie mogło w domu pokolorować. Taki pokolorowany emblemat z dopisanym przez rodzica imieniem i nazwiskiem dziecka (oraz nr kontaktowym tel.) będzie mogło wrzucić do "Uszatkowego Pudełka". W każdy pierwszy czwartek miesiąca wylosujemy pięć emblematów i nagrodzimy naszych małych czytelników.

5. Bajki niespodzianki
Na profilu FB biblioteki mogą pojawić się niespodzianki - fantastyczne bajki czytane przez bibliotekarki, zagadki z bibliotecznej szufladki, literackie rebusy itp.

6. Uszatkowe propozycje
Na profilu FB biblioteki będziemy proponować ciekawe pozycje literackie, nowości, bajki i opowiadania nawiązujące do tematu miesiąca, książeczki warte dziecięcej uwagi itp.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że taka forma zabawy stanie się namiastką tradycyjnych spotkań Klubu Przyjaciół Misia Uszatka, a w niedalekiej przyszłości znów będziemy mogli spotykać się w naszej bibliotecznej czytelni.15.09.2020


Czytaj książki, raz, dwa trzy,
My PREZENTY damy Ci!!!

NAJLEPSZY CZYTELNIK ROKU 2020
Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu "Najlepszy Czytelnik Roku"
Na początku przyszłego roku, na podstawie wydruku komputerowego systemu bibliotecznego "Mateusz" z dnia 31 grudnia 2020 roku, wyłonimy zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych:
- do lat 5,
- od lat 6 do 12 lat,
- od lat 13 do 15 lat.

Przewidziane będą również nagrody za zdobycie drugiego i trzeciego miejsca oraz wyróżnienia dla Czytelników, którzy mieli najwięcej wypożyczeni na swoim koncie. Dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnego przedsięwzięcia jakim jest promowanie czytelnictwa. Zwracamy się przede wszystkim do Rodziców, aby rozwijali u dzieci zamiłowanie do czytania i książek, bo jak pisała W. Szymborska "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła".

Dodatkowe informacje:
- Dzieci w wieku 1-10 lat otrzymują kartę biblioteczną za darmo;
- Dzieci i młodzież powyżej 10 lat płacą za dokument tylko 1zł;
- Karta biblioteczna umożliwia bezpłatne wypożyczanie książek i audiobooków zarówno w bibliotece dziecięcej, jak i w Wypożyczalni dla Dorosłych;
- Najlepszych "Czytelników Roku 2020" wybierzemy na podstawie wydruku komputerowego systemu bibliotecznego "Mateusz" z dnia 31 grudnia 2020 r.;
- Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w styczniu 2021 r. i będzie jednym z pierwszych wydarzeń kulturalnych w roku 2021.
02.01.2020STARSZE INFORMACJE znajdziecie Państwo w archiwum informacji - dzieci.

 
GOŚCI: 1275540 / 0
LOGOWAŃ: 11540 / 0
ZAMÓWIENIA: 12

Uruchomienie strony: 15.11.2005, aktualizacja: 11.01.2021.
Czas generowania: 0.0026 s.
All rights reserved Copyright and Design 2005,