INFORMACJE:
  DLA DZIECI
  DLA DOROSŁYCH
 
    GALERIA
  Cała Polska Czyta
  Dzieciom

  Klub Przyjaciół
  Misia Uszatka

  Lekcje Biblioteczne

  O NAS
  ZBIORY
  PLACÓWKI
  REGULAMINY
  HISTORIA
  DKK
  Notatnik Rawski
  Zaproponuj książkę
  LINKI
  KONTAKT
 
  KATALOG ZBIORÓW  

 • Ile czasu od chwili powiadomienia oczekuje pozycja w bibliotece ?
  Czytelnik po otrzymaniu powiadomienia email będzie miał 5 dni na wypożyczenie zarezerwowanej pozycji. Jeżeli w tym terminie nie zgłosi się do biblioteki, rezerwacja ulegnie automatycznie skasowaniu.

  Na osobę która nie otrzyma automatycznego powiadomienia zarezerwowana pozycja będzie oczekiwała przez 7 dni. Nie odebranie pozycji spowoduje przesunięcie rezerwacji na koniec kolejki. Jeżeli jest to jedyna rezerwacja okres ten wynosić będzie 14 dni. Po okresie tym (jedyna rezerwacja) ulegnie ona skasowaniu.

  Placówki biblioteczne nie będą telefonicznie informowały o rezerwacjach - czytelnicy którzy nie dokonali aktywacji email bedą zobowiązani dowiadywać się (osobiście lub telefonicznie) czy zamówiona pozycja jest do odbioru.

 • Mam kartę biblioteczną ale nie otrzymałem PIN-u jak można go uzyskać ?
  Na karcie bibliotecznej znajdują się dwie liczby. Pierwsza sześciocyfrowa jest numerem karty, druga dziewięciocyfrowa właśnie PIN-em. Przykładowo na karcie mamy nadrukowane: NR 000011 --- 222233334. Numer karty to 11, PIN - 222233334. W przypadku logowania na stronie internetowej nie jest konieczne wpisywanie zer poprzedzających właściwy numer karty.

 • Kiedy następuje zablokowanie karty bibliotecznej ?
  Blokada programowa zostaje nałożona automatycznie w przypadku przetrzymania jednej pozycji powyżej 7 dniu, lub w przypadku przetrzymania powyżej 2 pozycji. Blokada WEB (można wypożyczać książki, filmy czasopisma, nie można korzystać z dostępu do internetu) zostaje nałozona w przypadku wykrycia działania niezgodnego z regulaminem np. instalację programów komputerowych.

 • Zgubiłem kartę co muszę zrobić ?
  Należy bezwłocznie skontaktować się (osobiście lub telefonicznie) z najbliższą placówką biblioteczną. Zablokowanie zgubionej karty zapobiegnie wypożyczeniu przez inną osobę (znalazcę!) na Państwa konto ksiązek, kaset VHS. Otrzymanie nowej karty wiąże się z poniesieniem opłaty w wysokości 10zł (5zł w przypadku dzieci i młodzieży).

 • Ile można maksymalnie zrobić rezerwacji ?
  Ilość zarezerwowanych pozycji na dzień dzisiejszy nie jest objęta żadnym limitem.

 • Czy można oddaną książkę pożyczyć ponownie tego samego dnia ?
  W programie jest nałożona blokada która uniemożliwia takie operacje.

 • W jakim przypadku nie można przedłużyć terminu zwrotu książki ?
  Zmiana terminu zwrotu książki (prolongata) jest możliwa jeżeli nie został już przekroczony termin i jeżeli na daną pozycje nie ma rezerwacji.

 • Czy można oddać książki bez karty bibliotecznej ?
  Tak. W przypadku zwracania pozycji karta nie jest niezbędna.

 • Czy można ten sam tytuł zarezerwować we wszystkich wypożyczalniach ?
  Nie stosujemy tego rodzaju ograniczeń.

 • Czy aby korzystać z komputera z dostępem do internetu znajdującym się w wypozyczalni trzeba posiadać kartę biblioteczną ?
  Dostęp do bezpłatnego internetu jest uwarunkowany posiadaniem karty bibliotecznej (bez nałożonych blokad!)

 • Jaka jest wysokość kary za przetrzymanie książki ?
  Program automatycznie nalicza kary za takie pozycje. Wyniesie ona 10gr. za każdy dzień (soboty i niedziele również). Kara zaokrąglana jest do pełnych złotych.

 
GOŚCI: 1275540 / 0
LOGOWAŃ: 15133 / 2
ZAMÓWIENIA: 6

Uruchomienie strony: 15.11.2005, aktualizacja: 03.03.2021.
Czas generowania: 0.0077 s.
All rights reserved Copyright and Design 2005,