INFORMACJE:
  DLA DZIECI
  DLA DOROSŁYCH
 
    GALERIA
  Cała Polska Czyta
  Dzieciom

  Klub Przyjaciół
  Misia Uszatka

  Lekcje Biblioteczne

  O NAS
  ZBIORY
  PLACÓWKI
  REGULAMINY
  HISTORIA
  DKK
  Notatnik Rawski
  Zaproponuj książkę
  LINKI
  KONTAKT
 
  KATALOG ZBIORÓW  Biblioteka dla Dzieci

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Pomysł oddania hołdu książce wywodzi się z Katalonii, gdzie od dawna 23 kwietnia, w dniu św. Jerzego, patrona regionu, obdarowuje się bliskich książkami i różami. W 1926 roku walencki dziennikarz i wydawca Vicent Clavel Andrés zorganizował Hiszpański Festiwal Książki. W 1996 roku 23 kwietnia został ustanowiony przez UNESCO Światowym Dniem Książki. Wybrano datę symboliczną dla literatury światowej - w ten dzień przypada rocznica śmierci Miguela Cervantesa oraz urodzin i śmierci Williama Szekspira. Przesłaniem kampanii jest założenie, że czytanie łączy się z przyjemnością i pożytecznym spędzaniem czasu, a książki zachwycają i pobudzają wyobraźnię nie tylko dzieci.

Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników do odwiedzenia Biblioteki dla Dzieci.

Oto nasze propozycje:

1. Przez cały dzień w Bibliotece będą czekały na dzieci kredki i różne kolorowanki, a mali czytelnicy w nagrodę za pięknie wykonane obrazki otrzymają od nas zakładki do książek.
2. Nowości książkowe na półkach : nowy "Koszmarny Karolek" i "Zuźka D. Zołzik", seria "Bolek i Lolek", nowości z serii "Martynka", "Tajemnica Emmy", "Wata cukrowa", "Jak dinozaury opiekowały się swoimi młodymi"
3. "Gdyby na świecie książek nie było, to by się dzieciom bardzo nudziło" - wystawa książek w oparciu o zbiory Biblioteki.
4. "Uwolnij książkę" - wymiana książek między czytelnikami


18.04.2009


 
GOŚCI: 1275540 / 0
LOGOWAŃ: 24078 / 0
ZAMÓWIENIA: 5

Uruchomienie strony: 15.11.2005, aktualizacja: 05.08.2021.
Czas generowania: 0.0172 s.
All rights reserved Copyright and Design 2005,