INFORMACJE:
  DLA DZIECI
  DLA DOROSŁYCH
 
    GALERIA
  O NAS
  ZBIORY
  PLACÓWKI
  REGULAMINY
  HISTORIA
  DKK
  Zaproponuj książkę
  LINKI
  KONTAKT
 
    WPROWADZENIE
  POMOC - FAQ
  TWOJE KONTO
  CZYTELNICY
  PRZEBOJE

  OPIS KATALOGÓW

  KATALOGI WYP.:
  DLA DZIECI
  DLA DOROSŁYCH
  MULTIMEDIA

 

Klub Przyjaciół Misia Uszatka - szósta edycja

Już po raz szósty proponujemy dzieciom w ramach cyklu "Klub Przyjaciół Misia Uszatka" cotygodniowe spotkania literacko - plastyczne rozwijające ich zainteresowania czytelnicze, pobudzające wyobraźnię i stwarzające możliwość nawiązywania nowych kontaktów rówieśniczych. Podczas zabaw najmłodsi poznają nowości literackie, nie brakuje również wierszy i opowiadań, które wpisały się już na trwałe do tzw. kanonu literackiego. Książki prezentowane dzieciom charakteryzują się wysokim kunsztem literackim, ważną rolę pełnią w nich również ilustracje. Każdy tekst literacki jest podstawą do dalszej dyskusji z dziećmi np. na temat dobrego zachowania, ochrony środowiska naturalnego, ciekawych zjawisk itp. Uczestnicy zajęć mają także możliwość wykazania się umiejętnościami plastycznymi, manualnymi i artystycznymi. Takie systematyczne spotkania służą integracji najmłodszych czytelników oraz ich rodziców z biblioteką, zachęcają ich do czytania książek i ciekawego spędzania czasu wolnego, ułatwiają dzieciom nawiązywanie kontaktów towarzyskich z rówieśnikami.

Szanowni Rodzice, zajęcia w ramach "Klubu Przyjaciół Misia Uszatka" są dobrowolne i bezpłatne a warunkiem uczestnictwa w klubie jest posiadanie karty bibliotecznej, którą dzieci otrzymują w bibliotece za darmo. Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów, wystarczy przyjść z dzieckiem w czwartek o godzinie 15.30 i dołączyć do wspólnej zabawy. Klub Przyjaciół Misia Uszatka jest zawsze otwarty dla nowych uczestników, dlatego spotkania odbywają się w bardzo zróżnicowanych grupach.

Informacje o terminach klubowych spotkań i tematach zajęć, oprócz strony internetowej i tablicy ogłoszeń w bibliotece, znaleźć można również na plakatach we wszystkich przedszkolach i szkołach podstawowych, a także w zaprzyjaźnionym z uszatkowym klubem "Głosie Rawy Mazowieckiej i okolicy". Natomiast na stronie internetowej w zakładce "Galeria" i utworzonej w styczniu br. zakładce "Klub Przyjaciół Misia Uszatka" można oglądać zdjęcia i czytać relacje z klubowych spotkań jakie odbyły się na przestrzeni pięciu lat.

Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, że do Klubu Przyjaciół Misia Uszatka zawsze można dołączyć, a zajęcia są bezpłatne i dobrowolne. Wystarczy przyjść w czwartek o godz. 15.30 do biblioteki i przyłączyć się do zabawy.STARSZE INFORMACJE znajdziecie Państwo w archiwum informacji - dzieci.