INFORMACJE:
  DLA DZIECI
  DLA DOROSŁYCH
 
    GALERIA
  Cała Polska Czyta
  Dzieciom

  Klub Przyjaciół
  Misia Uszatka

  Lekcje Biblioteczne

  O NAS
  ZBIORY
  PLACÓWKI
  REGULAMINY
  HISTORIA
  DKK
  Notatnik Rawski
  Zaproponuj książkę
  LINKI
  KONTAKT
 
  KATALOG ZBIORÓW  
        BIEŻĄCY ROK         GALERIA 2020         GALERIA 2019         GALERIA 2018

        GALERIA 2017         GALERIA 2016         GALERIA 2015         GALERIA 2014

        GALERIA 2013         GALERIA 2012         GALERIA 2011         GALERIA 2010

        GALERIA 2009         GALERIA 2008         GALERIA 2007         GALERIA 2006


Biblioteka dla Dzieci

Witaj w Rawie Mikołaju, co tam w saniach dla nas masz


 


Tak bawiliśmy się z dziećmi podczas festynu "Witaj w Rawie Mikołaju, co tam w saniach dla nas masz". :)
"Bajkowe zagadki z bibliotecznej szufladki" cieszyły się ogromnym powodzeniem, a długa kolejna nie zniechęcała dzieci. Okazało się, że nawet najmłodsi uczestnicy zabawy świetnie radzili sobie z poprawnymi odpowiedziami. :)
Organizatorem imprezy był Urząd Miasta w Rawie Mazowieckiej.

GALERIA


10 grudnia 2017 r.


Biblioteka dla Dorosłych

Spotkanie autorskie Joanna Bator


 


Na zaproszenie Dyskusyjnych Klubów Książki z Białej Rawskiej i Rawy Mazowieckiej w czwartkowy wieczór do naszej biblioteki na spotkanie autorskie zawitała Joanna Bator. Zebrani czytelnicy dzięki barwnej opowieści Pani Joanny mieli okazję odbyć wspaniałą podróż od Wałbrzycha przez Tokio w Japonii do Sri Lanki. Pisarka opowiedziała o swoim procesie twórczym, fascynacjach literackich oraz jakie znacznie dla pisarza mają nagrody.

GALERIA


16 listopada 2017 r.


Biblioteka dla Dorosłych

Wspomnienie o Józefie Piłsudskim


 


W piątek 27-go października odbyło się spotkanie w ramach projektu fundacji "Zatrzymać czas". Fundacja ta realizuje projekty z dziedziny szeroko pojętej kultury. Tym razem projekt dotyczył Józefa Piłsudskiego. Ciekawostką jest to, że Marszałek otrzymał tytuł honorowego obywatela Rawy, natomiast jego siostra uczyła w gimnazjum rawskim.
Wspaniałą interpretację tekstu uzupełniła oprawa muzyczna w wykonaniu Janusza Bogackiego.
Na koniec spotkania Pani Agata Kwiatkowska przedstawicielka fundacji, rozdała wszystkim gościom audiobook "Ścieżka obok drogi" nagrany właśnie przez Ewę Dałkowską. Można było oczywiście otrzymać autograf aktorki. Goście mogli również obejrzeć karykatury Marszałka autorstwa Zdzisława Czermańskiego.

GALERIA


6 listopada 2017 r.


Biblioteka dla Dorosłych

Spotkanie promujące książkę Danuty Dębskiej pt. Stanisław Wojciechowski skrzypek z rawskiego


 


W piątkowy wieczór 06.10.2017 r. odbyło się spotkanie z Panią Danutą Dębską pedagogiem, twórczynią muzyki, popularyzatorką folkloru. Autorka promowała swoją najnowszą książkę pt. "Stanisław Wojciechowski skrzypek z rawskiego". Najpierw przedstawiła zebranym bardzo licznie gościom swoją twórczość. Napisała głównie książki dotyczące muzyki ludowej naszego regionu, min. Pieśni rawskie czy Pieśni ludowe Mazowsza Rawskiego. Następnie zaprezentowała nam książkę wraz z płytą oraz jej głównego bohatera, który był obecny na spotkaniu z rodziną i przyjaciółmi . Pan Stanisław pochodzi z Regnowa, grał w kapeli Rawianie, w Zespole Śpiewaczym z Boguszyc i Ludowym Zespole Wspomnienie. Bardzo często grał z kapelą na weselach, uczestniczył w konkursach muzyki ludowej i zdobywał nagrody. Potrafił naprawiać skrzypce, uczył też grać innych na tym instrumencie m.in. swojego wnuka Roberta Wojciechowskiego.
Pan Stanisław chętnie odpowiadał na pytania gości, a także zaprezentował swoje umiejętności instrumentalne i wokalne, również ze swoim wnukiem oraz kapelą. Po spotkaniu można było nabyć książkę, jakże cenną dla naszego regionu.

GALERIA


12 pażdziernika 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Art - piknik


 


2 lipca Odział dla Dzieci, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej uczestniczył w imprezie plenerowej będącej oficjalnym powitaniem lata. Tego dnia nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Całości towarzyszył akcent artystyczno plastyczny. Na scenie swój talent zaprezentował zespół taneczno - wokalny "Wesołe Nutki". Na tę okoliczność Biblioteka przygotowała dodatkowe atrakcje dla dzieci. Każde, odważne dziecko mogło wziąć udział w naszym konkursie pt.: "Zagadki z bibliotecznej szufladki" i wygrać ulubioną książkę. Dla najmłodszych pod hasłem "Plastyka dla Smyka" zorganizowano zajęcia plastyczne, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem. W tym dniu, pomimo niepewnej pogody - wszystkim dopisywał dobry humor.

GALERIA


2 lipca 2017 r.


Biblioteka dla Dorosłych

"Róż się z nami" w bibliotece


 
W ramach projektu Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Rawie Mazowieckiej "Róż się z nami seniorami", podczas którego zapoznawali się z planami rewitalizacji naszego miasta oraz podążali śladami Jana Pawła II i Ludmiły, seniorzy zawitali do naszej biblioteki. Prawie czterdziestoosobowa grupa obejrzała Izbę Pamięci JP II oraz dowiedziała się co oferuje im biblioteka. Największe zainteresowanie wzbudziły planowane spotkania, audiobooki czyli książki do słuchania oraz Internet, a dokładnie pomoc w poruszaniu się po sieci. Kilka uczestniczek założyło karty biblioteczne . Mamy nadzieję, ze rawscy seniorzy będą chętnie korzystać z naszych ciekawych propozycji. Do zobaczenia w bibliotece :) !!!


13 czerwca 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Dziecięca Noc Mazurka


 


Dziecięca Noc Mazurka, to plenerowa impreza, która z okazji Dnia Dziecka odbyła się w sobotnie popołudnie w "Teatrze w Ogrodzie" przy ul. Miłej. Podczas trzygodzinnej zabawy można było posłuchać występów dziecięcych zespołów ludowych i tanecznych, podziwiać muzyczne, wokalne i recytatorskie popisy młodych artystów, a także skorzystać z propozycji przygotowanych przez zaprzyjaźnione z organizatorami instytucje kultury i stowarzyszenie. Nasza biblioteka tradycyjnie przygotowała dla dzieci literackie zagadki z bibliotecznej szufladki oraz stolik z zabawami plastycznymi.
Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Fundacja FIDEO, Klub Miła 4 oraz Nieformalne Stowarzyszenie Artystów i Twórców Rawskich.

GALERIA


3 czerwca 2017 r.


Biblioteka dla Dorosłych

Kiermasz Książki - Dni Rawy 2017


 


Kiermasz książek podczas Dni Rawy jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku zaproponowaliśmy naszym Kochanym Czytelnikom książki za symboliczną złotówkę oraz nowsze pozycje w cenie 2 i 5 zł. Jak zawsze miłośnicy dobrej i taniej książki nie zawiedli nas. Stoisko biblioteki było cały czas wręcz oblegane. Na książki za symboliczną złotówkę zdecydowało się najwięcej osób, tych sprzedaliśmy ponad czterysta, dużym zainteresowaniem cieszyły się również nowsze egzemplarze, tych sprzedaliśmy około pięćdziesięciu. Większość książek oferowanych na kiermaszu pochodzi z darów czytelników, za co im bardzo serdecznie dziękujemy. Jeżeli macie Państwo jakieś książki i nie wiecie co z nimi zrobić, przynieście je do nas. Pozycje, których nie mamy zostają wprowadzone do księgozbioru zaś pozostałe przeznaczamy na kiermasz. Zebrane w ten sposób pieniądze zostają przekazane na zakup nowości wydawniczych. Dziękujemy za tak liczne przybycie, życzymy przyjemniej lektury, najważniejsze jest to, iż książki zakupione przez Was dostały drugie życie. Do zobaczenia w bibliotece !!!

GALERIA


28 maja 2017


Biblioteka dla Dzieci

Koncert dla Mamy


 


"Koncert dla Mamy" to prezent dla wszystkich Mam przygotowany przez uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Rawie Mazowieckiej. Koncert odbył się w naszej czytelni, a opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawowali nauczyciele: Lidia Podwysocka-Leśniak, Sławomir Zieliński i Wojciech Szymański. Serdecznie dziękujemy.

GALERIA


25 maja 2017


Biblioteka dla Dzieci

Strachy na Lachy - konkurs plastyczny (I etap)


 


Jednym z wydarzeń towarzyszących spotkaniom z pisarzami jest konkurs plastyczny, odbywający się w tym roku się pod hasłem "Strachy na Lachy". Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do fragmentu książki "Jowanka i gang spod Gilotyny" Katarzyny Wasilkowskiej oraz "Operowe strachy" Izabelli Klebańskiej.
Spośród prac zgłoszonych do konkursu Jury podczas każdego spotkania wybrało jedną pracę zwycięską, która rywalizowała o wygraną w finale konkursu w Kutnie, a dwie prace wyróżniło.

Pierwszą nagrodę w konkursie związanym z książką "Jowanka i gang spod Gilotyny" otrzymał Kacper Wołowicz, a wyróżnienia Patrycja Klemba i Piotr Wolski. Wszyscy laureaci to uczniowie Szkoły Podstawowej w Pukininie.

Główną nagrodę w konkursie na najciekawszą ilustrację do książki "Operowe strachy" otrzymała Karolina Kryczka (Szkoła Podstawowa w Pukininie), a wyróżnienia Dominika Dobrosz (Szkoła Podstawowa w Konopnicy) i Patrycja Iwańska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawie Maz.)

GALERIA


10 - 12 maja 2017


Biblioteka dla Dzieci

Tydzień Bibliotek - Z książką na walizkach


 


Drugim gościem Biblioteki w ramach tegorocznej edycji "Z książką na walizkach" była pani Izabella Klebańska - autorka książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.
Pisarka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, więc spotkanie miało bardzo muzyczny charakter, a uczestniczyli w nim uczniowie klasy III z rawskiej Czwórki, oraz szkoły z Konopnicy i Pukinina.

"Z książką na walizkach" to akcja promująca czytelnictwo organizowana przez Wydawnictwo Literatura i zaprzyjaźnione biblioteki województwa łódzkiego.

GALERIA


12 maja 2017


Biblioteka dla Dzieci

Tydzień Bibliotek - Z książką na walizkach


 


Z książką na walizkach, czyli V łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami, to akcja promująca czytelnictwo organizowana przez Wydawnictwo Literatura wspólnie z zaprzyjaźnionymi bibliotekami. Rawska biblioteka już po raz trzeci miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu, a pierwszym gościem tegorocznej edycji była pani Katarzyna Wasilkowska, autorka książek dla dzieci i młodzieży, lektorka języka angielskiego, copywriterka i tłumaczka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. IV i V ze rawskich szkół podstawowych nr 1 i 2 oraz szkoły w Pukininie.

GALERIA


10 maja 2017


Biblioteka dla Dzieci

Tydzień Bibliotek - Warsztaty z Ciekawskim Georgem (Wydawnictwo MODO)


 


W ramach Tygodnia Bibliotek dzieci z grupy "Rybki" ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyły w warsztatach literacko - plastycznych pt. "Jestem ciekawski - wszystko mnie interesuje". Zajęcia poprowadziła pani Anna Uszyńska, przedstawicielka Wydawnictwa MODO - wydawcy książek o Ciekawskim George'u.

GALERIA


9 maja 2017


Biblioteka dla Dorosłych

Światowy Dzień Książki Kiermasz Książki MBP


 


Dwudziestego drugiego kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki biblioteka, jak co roku, zorganizowała kiermasz książki. Kiermasz od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, nasi czytelnicy z nieukrywaną radością i ciekawością przybyli "poszperać" w bibliotecznych regałach. Wyłuskanie książki, która nas zainteresuje jest dodatkowym "smaczkiem" Tradycyjnie zaproponowaliśmy miłośnikom dobrej i taniej literatury książki za symboliczną złotówkę. Ponad pięćset książek powędrowało do rąk nowych właścicieli za złotówkę, które uradowały czytelnicze serca. Za zebrane pieniądze zostaną kupione nowości. Książki pochodzą z bibliotecznej selekcji oraz z darów od czytelników i za te jesteśmy najbardziej im wdzięczni. Nie ma nic gorszego od wyrzucenia książki, dlatego zachęcamy do przynoszenia ich do nas. Przygarniemy wszystkie, a na kiermaszu z pewnością zyskają nowego właściciela i drugie życie. Pierwsi czytelnicy zostali obdarowani czerwoną różą, symbolem Światowego Dnia Książki. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejny kiermasz, który odbędzie się podczas Dni Rawy 28.05.2017 r. (niedziela).

GALERIA


22 kwietnia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Przygody Sindbada Żeglarza - warszataty literacko-plastyczne


 


W tym roku obchodzimy 140 rocznicę urodzin Bolesława Leśmiana, znakomitego polskiego poety i prozaika. Jego twórczość prozatorska to głównie baśnie, w których opracowywał zarówno wątki orientalne (Klechdy sezamowe), jak i tematy z rodzimego folkloru (Klechdy polskie). "Przygody Sindbada Żeglarza", to jedna z najbarwniejszych i najbardziej znanych baśni i właśnie ona była podstawą literacką warsztatów plastycznych, które odbyły się w naszej czytelni.
Warsztaty poprowadziła malarka i ilustratorka Natalia Talarek-Oswald (Tęczówka Studio), a uczestniczyli w nich uczniowie kl. V B ze Szkoły Podstawowej nr 4

GALERIA


28 marca 2017


Biblioteka dla Dorosłych

Średniowieczne klimaty w bibliotece


 


W piątkowe popołudnie 7 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć Pana Edwarda Mazurka, który wystąpił z prelekcją zatytułowaną: Pierwszy polski rycerz, dyplomata, celebryta Europy Wschodniej czyli dzieje Zawiszy Czarnego z historią średniowiecznej Polski za pierwszych Jagiellonów w tle. Pan Edward jest matematykiem, a zarazem pasjonatem historii, czego dał wyraz w ponad dwugodzinnym wykładzie, w którym rozbił na elementy pierwsze sytuację polityczną Europy w XV wieku, okraszając ją barwnymi dziejami Zawiszy Czarnego. Tak oto wkroczyliśmy na dwory Jagiełły i Zygmunta Luksemburskiego, na których to w szranki stawał kwiat ówczesnego rycerstwa z naszym bohaterem na czele, i który to nie miał sobie równych. Następnie najsłynniejsza bitwa, czyli Grunwald, potem Sobór w Konstancji i na koniec tajemnicza śmierć Zawiszy z Garbowa.
Dziękujemy Panu Mazurkowi za pasjonujący wykład oraz za przybliżenie nam postaci jednego z najznamienitszych rycerzy średniowiecza. Dziękujemy również wszystkim słuchaczom oraz rawskiej Braci Herbowej za udział w spotkaniu i udostępnienie rekwizytów.

GALERIA


12 kwietnia 2017 r.


Biblioteka dla Dorosłych

Historia gilotyny


 


W ramach II Rawskiego Festiwalu Frankofonii gościła w naszej bibliotece dr hab. Monika Malinowska, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, z odczytem zatytułowanym Historia gilotyny. Bardzo ciekawy i esencjonalny wykład, w którym Pani Monika przybliżyła zebranym słuchaczom dzieje tego perfekcyjnego narzędzia zadającego śmierć. Gilotyna, która przybrała swą nazwę od jednego z jej twórców, jest nierozerwalnie związana z historią Francji od momentu Rewolucji Francuskiej do końca XX wieku. Niejedna osoba straciła dla niej głowę, a właściwie przez nią. W bibliotece całe szczęście obyło się bez krwawych doświadczeń, a prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Malinowską była wystarczającym elementem uzupełniającym wykład. Ponadto biblioteka przygotowała wystawę książek francuskojęzycznych oraz polskich związanych tematycznie z Francją. Organizatorami Festiwalu są Państwo Rogalscy i Fundacja Fideo im. dr. Edwarda Otto z siedzibą przy ulicy Miłej 4. Festiwal ten, to cykl imprez związanych z kulturą i sztuką Francji. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość współpracy w ramach tego wyjątkowego i wspaniałego wydarzenia w naszym mieście.

GALERIA


4 kwietnia 2017 r.


Biblioteka dla Dorosłych

Ballady z najwyższej szuflady / Kuba Rosiak 03.03.2017 r.


 


W piątkowy wieczór mieliśmy przyjemność wysłuchania ballad Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu Kuby Rosiaka. Nasz Gość we wspaniały sposób wprowadził bardzo licznie zgromadzoną publiczność w urok i klimat twórczości bardów zza wschodniej granicy. Koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej wysłuchaliśmy bardziej lirycznego Bułata Okudżawy, zaś w drugiej drapieżnego Wysockiego. Po koncercie można było zakupić płytę Kuby Rosiaka z pamiątkowym autografem artysty. Najlepszą rekomendacją koncertu jest fakt, iż wszystkie krążki rozeszły się w mgnieniu oka, ku zaskoczeniu i radości samego wykonawcy. Kuba Rosiak śpiewa również szanty, także jest szansa, że wystąpi w naszej bibliotece w tym właśnie repertuarze, czego sobie i Państwu życzymy.

GALERIA


7 marca 2017 r.


Biblioteka dla Dorosłych

Wieczór poetycki


 


W piątkowy wieczór (10.02.2017 r.) Miejska Biblioteka Publiczna miała przyjemność gościć uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, którzy zaprezentowali ponad godzinny program artystyczny pt. Miłość, miłość, miłość. Treść występu została oparta przede wszystkim na wierszach ks. Jana Twardowskiego. Młodzi artyści popisali się nie tylko umiejętnościami recytatorskim, ale także wokalnymi oraz instrumentalnymi.
Przyznać należy, że występ początkujących adeptów sztuki, był dla zgromadzonych gości nieskrywaną przyjemnością oraz wyśmienitym wprowadzeniem w nastrój obchodzonych 14 lutego Walentynek.

GALERIA


12 lutego 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie w bibliotecem


 


Gdy masz w ferie wolny czas, to koniecznie odwieź nas, a szczególnie, gdy masz wolne popołudnie. Tak zrobili nasi młodzi czytelnicy, dla których w drugim tygodniu ferii zorganizowaliśmy dodatkowe popołudniowe zajęcia literacko-plastyczne. Podczas dwugodzinnych spotkać rozwiązywaliśmy zagadki, literackie i sportowe quizy i odgadywaliśmy kalambury. W części plastycznej robiliśmy walentynkowe trójwymiarowe książeczki, serca z papierowej wikliny, bałwanki z pomponów oraz obwoluty do ulubionych książek.

GALERIA


24 - 27 stycznia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie z Misiem Uszatkiem


 


Mnóstwo atrakcji czekało na wszystkie dzieci, które postanowiły spędzić ferie z Misiem Uszatkiem. Przez dwa tygodnie czytelnia biblioteki codziennie wypełniała się nowymi przyjaciółmi misia z klapniętym uszkiem. W pierwszym tygodniu gościem biblioteki była ilustratorka i malarka pani Natalia Talarek-Oswald, która poprowadziła cykl warsztatów plastycznych, podczas których dzieci codziennie poznawały nowe techniki plastyczne. W drugim tygodniu ferii również nie brakowało gości i wspaniałej zabawy. Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, rozwiązywaliśmy zagadki z bibliotecznej szufladki, łowiliśmy rybki i rzucaliśmy woreczkami do celu. Sprawdzaliśmy co się gdzie kupuje i bawiliśmy się w sklep a także pilnowaliśmy, aby bajki usłyszane jednym uszkiem nie uciekły nam drugim. W kąciku plastycznym malowaliśmy, rysowaliśmy lub wyklejaliśmy piękne zimowe obrazki, a w wolnej chwili rozwiązywaliśmy labirynty. Na zakończenie ferii z okazji 60. urodzin Miś Uszatek zaprosił wszystkie dzieci na urodzinowe przyjęcie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą zabawę, rodzicom i opiekunom za przychylność i pomoc w czasie zajęć.

GALERIA


16 27 stycznia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie w bibliotece - Warsztat edukacyjny o tematyce profilaktycznej


 

 

 

Uzależnienia, co o tym wiem?! - robimy plakat profilaktyczny.


23 stycznia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie z Misiem Uszatkiem - Dzień Babci i Dziadka


 


Dziś gromadka Misia Uszatka świętowała Dzień Babci i Dziadka. Były więc piękne życzenia dla naszych gości i słodki poczęstunek. Dzieci samodzielnie wykonały dla swoich Babć i Dziadków serduszkowe kwiaty, a potem przyszedł czas na wspólną zabawę. Nie zabrakło wiec zagadek z magicznego pudełka, łowienia rybek i zabaw z piłeczkami. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę!

GALERIA


23 stycznia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie w bibliotece - Kreatywne ferie z Tęczówka Studio


 


Ostatnie warsztaty w ramach cyklu "Kreatywne ferie z Tęczówka Studio" poświęcone były tworzeniu książek artystycznych. Zajęcia poprowadziła Natalia Talarek-Oswald.

GALERIA


20 stycznia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie z Misiem Uszatkiem - Mój portret z Misiem Uszatkiem


 


"Mój portret z Misiem Uszatkiem" to tytuł warsztatów plastycznych, które poprowadziła p. Natalia Talarek-Oswald (Tęczówka Studio)

GALERIA


20 stycznia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie w bibliotece - Kreatywne ferie z Tęczówka Studio


 


Tworzenie stempli w technice linorytu za pomocą dłutek i odbijanie ich na papeterii, kartkach pocztowych, torebkach papierowych i innych - popołudniowe warsztaty w ramach cyklu "Kreatywne ferie z Tęczówka Studio". Warsztaty prowadziła Natalia Talarek-Oswald.

GALERIA


19 stycznia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie z Misiem Uszatkiem - Miś Uszatek na Księżycu


 


Zadaniem uczestników "Ferii z Misiem Uszatkiem" było stworzenie harmonijkowej książeczki ilustrującej opowiadanie "Na Księżycu". Książka składała się z trzech obrazków wykonanych różnymi technikami, a każdy obrazek ilustrował wybrany fragment tekstu. Warsztaty prowadziła p. Natalia Talarek-Oswald (Tęczówka Studio)

GALERIA


19 stycznia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie w bibliotece - Kreatywne ferie z Tęczówka Studio


 


Tworzenie kartek przestrzennych w technice kirigami - to drugie popołudniowe warsztaty plastyczne, które w ramach kreatywnych ferii poprowadziła p. Natalia Talarek-Oswald.

GALERIA


18 stycznia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie z Misiem Uszatkiem - Miś Uszatek i przyjaciele


 


Warsztaty plastyczne "Miś Uszatek i przyjaciele, czyli wielkie malowanie na dywanie" poprowadziła p. Natalia Talarek-Oswald (Tęczówka Studio), a zadaniem dzieci było pokolorowanie dużych sylwet bohaterów opowiadań Czesława Janczarskiego.

GALERIA


18 stycznia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie w bibliotece - Kreatywne Ferie z Tęczówka Studio


 


"Malowanie toreb ekologicznych" to pierwsze warsztaty w ramach popołudniowego cyklu "Kreatywne ferie z Tęczówka Studio", które poprowadziła p. Natalia Talarek-Oswald (ilustratorka i malarka, absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP).

GALERIA


17 stycznia 2017 r.


Biblioteka dla Dzieci

Ferie z Misiem Uszatkiem - Tworzenie masek Misia Uszatka


 


Zadaniem dzieci uczestniczących w warsztatach "Tworzenie masek Misia Uszatka" było zrobienie kolorowej maski misia z klapniętym uszkiem. Uczestnicy zajęć korzystając z podpowiedzi ilustratorki wycinali maskę Uszatka, którą, po sklejeniu wszystkich elementów, wyklejali bibułowymi kuleczkami. Tak powstały bardzo oryginalne uszatkowe maski karnawałowe. Warsztaty poprowadziła Natalia Talarek-Oswald - Tęczówka Studio.

GALERIA


17 stycznia 2017 r.


 
GOŚCI: 1275540 / 0
LOGOWAŃ: 27818 / 7
ZAMÓWIENIA: 1

Uruchomienie strony: 15.11.2005, aktualizacja: 07.10.2021.
Czas generowania: 0.0100 s.
All rights reserved Copyright and Design 2005,